Районната администрация на столичния "Изгрев" освободи пореден имот, неправомерно завладян от частна фирма.
"Голяма верига магазини за хранителни стоки ползваше голям общински имот, без да има право на това и без да заплаща и стотинка на общината. Имотът е заграден незаконно преди години и служеше за частен паркинг и складова база", разказва кметът на района д-р Делян Георгиев.
По думите му това е 15-ят принудително иззет от общинските служители обществен парцел. Към днешна дата в "Изгрев" остават само три общински имота, за които районната администрация трябва да се пребори. Георгиев уверява, че се работи упорито в тази посока и е сигурен, че ще постигне успех, защото правото е на страната на района.
"Изненадан съм от наглостта и безочието на хора, които си позволяват чрез определени незаконни действия да постигат “предимства”. От 2019г. насам се наложи да водим десетки съдебни битки с подобни личности и фирми, да изземаме принудително собствените си имоти, да разрушаваме незаконни сгради и т.н.", отбелязва районният кмет.
"Никой няма право да ощетява общината и да се разпорежда с имуществото ѝ като със своя частна собственост. “Изгрев” е на всички нас, неговите жители и данъкоплатци. От тук нататък гражданите ще могат свободно да ползват мястото за паркиране на автомобилите си. Законите важат за всички!", заявява Георгиев.
Коментари
Последни
Полицията издирва 25-годишен мъж
25-годишният Емил Боев е обявен за общодържавно издирване, съобщи регионалният говорител на МВР в Пе... Прочети още...
Има сигнал, че изчезналият Мартин Иванов е видян в столичен Мол
Родителите на изчезналия студент Мартин Иванов са получили сигнал по Фейсбук от младеж, който твърди... Прочети още...
Тежка катастрофа край Нови хан, движението е блокирано
Тежка катастрофа е станала на пътя между АМ „Тракия“ и Нови хан. Инцидентът се е случил ... Прочети още...
Кметът Фандъкова: 200 000 лв. ще е глобата за второто счупено жълто паве
200 000 лв. е глобата, която ще наложи кметът на София Йорданка Фандъкова на фирмата „Трейс гр... Прочети още...
Виж също
closeНапредва работата по разширяването на детските градини в Изгрев...
Работата по разширяването на детските градини в район “Изгрев” напредва. Действа се едновременно по три обек...
Прочети още keyboard_arrow_right