В "Пирогов" са приети двама мъже след снощните протести в София. Те са на 21 и 29 години и са приети в неврохирургията, защото са с комицио, съобщи bTV.
След затварянето на центъра на столицата за движение и протестите има 18 арестувани. От Столичната дирекция на МВР разпространиха кадри с агресия на протестиращи над полицаи.
Ще направим анализ на ситуациите с пострадалите граждани, коментира по-рано днес вътрешният министър Младен Маринов. В момента в центъра на София отново има протест, но движението не е спряно.
След сблъсъците снощи има и трима ранени полицаи. Те признаха, че са били инструктурани многократно да не превишават служебните си правомощия и да спазват дистанция, за да не се допусне сблъсък между двата протеста в петък вечерта, коментира един от тримата ранени служители на МВР.
Единият е със счупени пръсти, другите двама са с рани по лицето. Протестиращи граждани са хвърляли срещу тях стъклени бутилки, предмети и камъни.
Коментари
Намерете ни във Фейсбук